tel. 693-930-655
tel. 693-768-220

Jesteś tutaj

Osuszanie apartamentów na Saskiej Kępie

Osuszanie po zalaniu  - wynikły z tzw . DESZCZU NARODOWEGO jaki spadł w Warszawie 16 października 2012.  Zalanie spowodowane wybiciem wody z przepełnionej kanalizacji  , zawiodła zasuwa burzowa.

Zalaniu uległy 2 poziomy garażu , szyby windowe, korytarze, rozdzielnia elektryczna jak również lokal użytkowy o powierzchni około 200 m2. Prace osuszeniowe rozpoczęły się następnego dnia po zalaniu.

Osuszanie garaży odbyło się typową metodą kondensacyjną – zastosowano po 1 osuszaczu kondensacyjnym MK11 oraz 1 dmuchawie wspomagającej osuszanie Karcher AB 84 na każde 40 m2 zalanej powierzchni.

Osuszanie szybów windowych – do osuszenia szybów windowych w zalanej kamienicy użyliśmy q1 sztuki osuszacza Aerial AD 430 oraz 1 dmuchawy wpomagającej osuszanie AB 84.   Nie polecam osuszania szybów windowych za pomocą „farelek”  - nagrzewnic elektrycznych. Wilgoć po tak pozornym osuszeniu ulega wniknięciu w strukturę podgrzewanego materiału   i po zakończeniu podgrzewu wilgoć jest ponownie oddawana do pomieszczenia co wpływa negatywnie na działanie instalacji windowej.

Osuszanie lokalu użytkowego  pomieszczenia przyziemia kamienicy  na Saskiej Kempie – ze względu na fakt iż woda wdarła się w warstwy pod posadzką – pod tzw szlichtę na styropian – zdecydowaliśmy się na zastosowanie osuszaczy podposadzkowych firmy AERIAL – w ilości 2 szt , 6 szt osuszaczy Aerial Ad 430 oraz 6 szt. dmuchawa AB 84 . Czas pracy urządzeń trwał 14 dni.  W ten sposób osuszyliśmy posadzkę jak i również ściany lokalu.

Osuszanie rozdzielni elektrycznej – stosując nadmuch miejscowy z turbiny oraz przy zastosowaniu osuszacza kondensacyjnego działanie rozdzielni w budynku można było przywrócić praktycznie w ciągu 1 doby .