tel. 693-930-655
tel. 693-768-220

Jesteś tutaj

Wilgoć technologiczna osuszanie na przykładzie małych obiektów basenowych

Wilgoć technologiczna osuszanie na przykładzie małych obiektów basenowych 

W ostatnich kilku miesiącach terenem naszych prac były 2 baseny prywatne, które były na etapie prac wykończeniowych. Zawilgocenie dotyczyło ściany trójwarstwowej do której dostała się woda.

-  zawilgocenie początkowe  wyglądało następująco:

- dokonaliśmy kilku nawiertów w pierwszą warstwę przegrody, tak aby suche powietrze z osuszacza Adsorbcyjnego i dmuchawy boczno kanałowej wtłoczone zostało do wnętrza ściany : 

 - kolejna faza osuszania ściany to osuszanie mikrofalowe oraz osuszanie dmuchawami Kaercher AB84. Poprzez przykładanie osuszacza do ściany następował jej podgrzew i stopniowe odparowanie wilgoci.

- Wykonany przez naszą firmę badania kamerą termowizyjną ( Flir i40) zobrazowały obszar zawilgocenia, który należy usunąć , niebieski kolor to obszar wilgoci , który należy usunąć  :

-kolejnym problemem na etapie prac wykończeniowych na basenach , z którymi się spotkaliśmy to wilgoć technologiczna wynikła z nieszczelnych obróbek dachu. Woda wlewająca się zimą do pomieszczenia , które było w stanie surowym , uszkodzić mogła strop i ściany . Poprzez zastosowanie podgrzewu za pomocą nagrzewnic olejowych oraz poprzez osuszanie ( osuszacz MK11 plus dmuchawa Karcher AB 84 ) , nastąpiło szybkie osuszanie powierzchni (krople wody na suficie ). 

Można było dalej prowadzić prace wykończeniowe