tel. 693-930-655
tel. 693-768-220

Jesteś tutaj

Blog

Data wpisu: 02/09/2015 - 12:00

Firma Protek świadczy usługi w wykonywaniu pomiarów wilgotości . 

 

Pomiarów dokonujemy kilkoma metodami naraz w celu uzyskania najbardziej racjonalnych i prawdziwych wyników pomiarów. 

Wykonujemy pomiary temperatury  wilgotności pomieszczenia , wilgotności posadzki wilgotności warstwy podposadzkowej.

W zakresie wilgoci technologicznej wykonujemy pomiary metodą oporową miernikiem przylgowym (Trotec, Tanel , Gann ) , jak również pomiary wilgotności metodą karbidową (pomiar wilgotności metodą CM ). 

Data wpisu: 01/23/2015 - 21:32

Panele Trotec Infrared używane są przez naszą firmę do osuszania ścian w końcowym trybie osuszania całego obiektu ( jako dosuszenie lokalne ). Zdarzają się też ściany z np. z SILKI ( szczególnie ściany działowe), które najwolniej poddają się trybowi osuszania. Wtedy to Panel Infrered jest idealnym uzupełnieniem całego procsu osuszania. Większość nowych mieszkań w Warszawie ma wykonane ściany działowe z materiałów bud.

Data wpisu: 01/21/2015 - 11:48

Szkolenie odbyło się w centrum szkoleniowym firmy Corroventa w Czeladzi pod okiem jednego z najlepszych instruktorów technik osuszeniowych w Europie  Pana    Iana Pole . 

Szkolenie poruszało kilka najważniejszych zagadnień, teorii z zakresu powietrza i wilgoci w budynkach, sposobach osuszania warstw izolacyjnych oraz metodyki pomiarów wilgotności osuszanych pomieszczeń.

Data wpisu: 01/21/2015 - 10:56

Szkolenie Autoryzowanych Partnerów Serwisowych osuszaczy Aerial oraz Cotes Gdańsk 

Data wpisu: 02/06/2014 - 16:25

Montaż osuszacza stacjonarnego basenowego firmy Aerial AP50  został wykonany przez firmę Protek na basenie prywatnym w okolicach Warszawy. Prace montażowe poprzedziła wcześniejsza wizyta przedstawiciela naszej firmy w celu ustalenia optymalnego miejsca powieszenia urządzenia oraz doprowadzenia zasilania elektrycznego oraz odprowadzenia wody z urządzenia ( tzw. Kondensatu ). Czas pracy wynosił 1 dzień roboczy . Sprzęt został zainstalowany zgodnie z zaleceniami producenta. Na montaż  urządzenia posiadamy certyfikat upoważaniający firmę PROTEK do montażu i przeglądów basenowych.

Data wpisu: 11/08/2013 - 13:52

W dniu 06-11-2013 Nasza firma dostała zlecenie na osuszenie zalanego pomieszczenia w biurze. Przyczyną zalania było rozszczelnienie instalacji ogrzewania. Woda sączyła się pod warstwę posadzki przez dość długi okres. Urzytkownicy zareagowali w momęcie gdy parkiet zaczoł się prężyć.

Do wysuszenia tego typu wilgoci dobrany został sprzęt :

Data wpisu: 03/25/2013 - 09:14

Zlokalizowanie kolejnego wycieku zakończone sukcesem.

Przedstawiamy zdjęcia z udanej lokalizacji wycieku na terenie Warszawy. Nieszczelność była wynikiem wadliwie wykonanego zgrzewu na instalacji wody. 

Nieszczelność była zlokalizowana we współpracy z firmą hydrauliczną, której to pracownicy dokonali przepięcia wody z zimnej na ciepłą, oraz dokonali naprawy instalacji wodnej. 

Data wpisu: 03/25/2013 - 08:49

Wilgoć technologiczna osuszanie na przykładzie małych obiektów basenowych 

W ostatnich kilku miesiącach terenem naszych prac były 2 baseny prywatne, które były na etapie prac wykończeniowych. Zawilgocenie dotyczyło ściany trójwarstwowej do której dostała się woda.

Data wpisu: 03/01/2013 - 10:57

Osuszanie z wilgoci wynikłej z usterki instalacji c.o.- osuszanie podposadzkowe osuszanie kondensacyjne  i osuszanie dmuchawami

Do osuszania mamy mieszkanie 70m2 – w którym w posadzce nastąpiła awaria instalacji centralnego ogrzewania. Prace osuszeniowe rozpoczęliśmy miesiąc po usunięciu usterki. W tym czasie pracował  1 osuszacz kondensacyjny (nie uczestniczyliśmy w pierwszym etapie osuszania) lecz nie usunął zawilgocenia.

Pełne osuszanie zalanego mieszkania w zimie osiągnąć można wyłącznie stosując profesjonalne metody osuszania wilgotnych powierzchni , których niekoniecznie widać gołym okiem. Jednak na początku należy zacząć od profesjonalnych pomiarów wilgoci: